DRUHY FOUKANÉ ZOLACE


Kamenná vlna - roztavená hornina čediče

Celulóza - rozvlákněný recyklovaný papír

Polystyren - recyklované polystyrenové kuličky

Polyuretan - polyuretanová drť

Skelná vata - minerální vlna, jejíž součástí jsou roztavená skleněná vlákna 

Kamenná vlna

Kamennou minerální vlnu lze použít v mnoha oblastech stavebnictví. Vynikající vlastnosti vlny umožňují její využití v oblastech, kde je požadována tepelná izolace, zvýšená požární ochrana nebo vyšší akustické požadavky stavebních konstrukcí. Aplikace produktů z kamenné vlny zvyšuje požární bezpečnost celé budovy.

Celulóza

Heboučká celulózová vata šedé barvy. Neobsahuje žádné pichlavé částice. Když ji uchopíte do rukou, je to stejné, jako kdybyste v ruce drželi standardní buničitou vatu pro lékařské použití. Izolace je vyrobena z naprosto čistého tříděného recyklovaného papíru a 100% ekologických aditiv poskytujících ochranu před škůdci, ohněm, plísněmi apod.

Polystyren

Tepelná a akustická izolace z běžného kuličkového stabilizovaného polystyrenu. Skládá se z jednotlivých polystyrenových kuliček do velikosti cca 6 mm + polystyrénové mikročástice.

Skelná vata

Skleněná vata, skelná vata případně skelná vlna je tepelně a zvukově izolační materiál vyrobený ze skleněných vláken, které patří do skupiny minerálních vat. Sklo je obvykle pro zvýšení pružnosti a snížení lámavosti upraveno. Úprava spočívá jednak v přidávání hliníku do taveniny skla, nebo obalením vláken do vinylacetátových disperzí. Vlákno je odolné vůči vysokým teplotám